W 2020 Adobe porzuci wsparcie dla Flasha

Firefox zamierzają zablokować Flasha większości użytkownikom już w 2019. Chrome planuje całkowicie usunąć Flasha z przeglądarki w 2020.
W 2020 Adobe porzuci wsparcie dla Flasha

Świat obiega informacja, że do końca 2020 Adobe porzuci wsparcie dla Flasha. Flash przez wiele lat był wykorzystywany do tworzenia multimedialnych elementów na stronach internetowych, jednak jego czas już naszedł.

Do końca 2020 Adobe porzuci wsparcie dla Flasha

Już poprzednim roku większość twórców przeglądarek zdecydowała się do domyślnego blokowania Flasha, zmuszając internautów do ręcznego uruchamiania go na danej stronie. Oprócz oświadczenia Adobe, swoje oświadczenia wydały również Microsoft, Google i Mozilla.

Najostrzej do tematu podeszli twórcy Firefoxa, zamierzają zablokować Flasha większości użytkownikom już w 2019. Chrome planuje całkowicie usunąć Flasha z przeglądarki w 2020.

Jeszcze trzy lata temu 80 procent internautów codziennie odwiedzało strony zawierające Flasha, dziś jest to już tylko 17 procent i maleje. Trend pokazuje, że twórcy stron internetowych zdecydowanie częściej decydują się na otwarte technologie, które dodatkowo są bezpieczniejsze i wydajniejsze.

Mimo, że sporo stron już się „przesiadło” na technologie związane z HTML5, to jeszcze sporo większych witryn jest w trakcie migracji. Wśród nich są strony gamingowe, multimedialne, finansowe itp.

Dla mnie i wielu innych twórców stron i aplikacji internetowych to bardzo dobra wiadomość.

Oficalną informację znajdziesz na blogu Adobe: tutaj.