O blogu FarmaStronHej, jestem Karol, a Farma Stron to mój blog o technologiach internetowych. Od 2009 jestem Frontend Developerem, ale moja pasja związana z tworzeniem stron internetowych rozpoczęła się na długo przed wkroczeniem na ścieżkę zawodową. W 2001, kiedy miałem 14 lat dostałem swój pierwszy PC (z Celeronem 633Mhz :D). Zacząłem wtedy zgłębiać Pascala, Delphi i HTML. Tworzyłem „strony na tabelkach”, które wrzucałem na darmowe hostingi, szczególnie zapadły w mojej pamięci strony o ulubionym w tym czasie zespole „The Offspring”. Od tamtego czasu wiele się zmieniło i wiele się nauczyłem. Choć nie uważam siebie za mistrza, to mam trochę wiedzy i swoje wieloletnie doświadczenie.

Farma Stron to miejsce w internecie w którym dzielę się swoją wiedzą, doświadczeniem i przemyśleniami dotyczącymi tworzenia stron i aplikacji internetowych. Chcę pomagać niedoświadczonym użytkownikom i początkującym developerom w rozwijaniu samodzielnych umiejętności. Szczególną uwagę skupiam na warstwie frontend’owej (JavaScript, CSS) oraz systemie zarządzania treścią WordPress oraz przeznaczonych do niego szablonach WordPress. Oprócz dzielenia się wiedzą, na Farmie Stron powstają nowe szablony.

Dla kogo jest blog Farma Stron?

  • dla Frontend Developerów, którzy chcą razem ze mną podnosić swoje kompetencje
  • dla osób, które chcą czytać o różnych nowościach w zakresie tworzenia stron internetowych
  • dla osób, które chcą być autorami szablonów
  • dla osób, które kupują płatne szablony HTML5 i/lub szablony WordPress
  • czasem dla osób, które nie umieją robić stron, ale samodzielnie próbują

Na koniec:
Teści zawarte na tym blogu są wyłącznie wyrazem osobistych poglądów i odświadczeń autora. Czasem będę też przemycał linki referencyjne w treści, jeśli będę posiadał konto w czymś co polecam. Zachęcam do zostawiania komentarzy. Zarówno tych pozytywnych, w których napiszesz że coś Tobie się podoba oraz tych w których chcesz mi zwrócić uwagę. Jestem otwarty na konstruktywny feedback, a zainteresowanie i doping, na pewno dodatkowo zmotywują mnie do rozwoju i pisania.

Karol